;
Color scheme:

Ball heptathlon - 7. ročník sedmiboje dvojic

Zveme vás již na 7. ročním míčového sedmiboje!

Start
Sun 26. 05. 8:30 AM
State
Played
Available
6 (6 náhrad.)
Max. players/teams
16 (6 náhrad.)

Základní informace

Datum a místo konání: 26. 05. 2019 od 8:30 hod., do cca 18:00., Sportovní areál KOMEC, adresa Hněvkovského 730/62c BRNO (v blízkosti je stadion pro Baseball, Lidl, koupaliště Biotop, OBI a Rozhledna).

Podmínky účasti: Soutěže se může zúčastnit max. 16 dvojic, člen dvojice je během turnaje nezastupitelný. O pořadí přihlášek rozhoduje den (hodina) doručení-příhlášení.

Startovné: 400,- Kč za dvojici při platbě předem do 20.5.2019, jinak 500,- Kč na místě. Při odhlášení po 22.05.2019 nebude startovné již vráceno (vzhledem neustálému odhlašování na poslední chvíli velkého počtu dvojic, nebude startovné vraceno bez výjimek nebo-li z žádného důvodu - bohužel včetně zdravotních důvodů).

Ceny: Oceněny budou minimálně nejlepší 3 dvojice, pravděpodobně to ale bude 6 dvojic

Přihlášky-registrace s uvedením celých jmen obou hráčů, názvu týmu a kontaktních údajů na webu: http://multiliga.cz/Brno/Tournaments, (případné dotazy na marek.hruza@centrum.cz).

Všichni účastníci startují na vlastní náklady a nebezpečí. V místě konání soutěže je možnost občerstvení.

Nutno vzít s sebou: halovou obuv (stolní tenis), obuv na umělou trávu (tenis, nohejbal, volejbal, basketbal, házená a fotbal), tenisovou raketu a pálku na stolní tenis.

Systém

Před zahájením bude veřejné losování do pavouků bez nasazování. V každé disciplíně se bude hrát vylučovacím způsobem, kdy každá dvojice odehraje minimálně 2-3 utkání v každé disciplíně. Konečné pořadí bude určeno součtem těchto bodových zisků: 1.místo - 9bodů, 2.místo - 7bodů, 3.–4.místo - 6bodů, 5.-6.místo – 5bodů, 7.-8.místo – 4body, 9.-10.místo – 3body, 11.-12.místo – 2body, 13.-14.místo – 1bod a 15.-16.místo – 0bodů

Dvojice získává příslušný počet bodů, i když bude mít volný los. V jednotlivých disciplínách se nehraje zápas o 3. místo. Při rovnosti bodů rozhoduje větší počet prvních míst, případně druhých atd. Při rovnosti úplné bude rozhodovat los.

Pravidla míčového sedmiboje

1) Tenis - Hraje se čtyřhra, super-tiebreak do 15 bodů, musí se vyhrát o dva body.

2) Nohejbal - Hraje se na jeden set do 15 bodů (nemusí skončit o 2 body), jakmile jeden tým dosáhne osmi bodů, tak se mění strany. Na podání se hráči musí po ztrátě střídat. Hraje se na tři doteky, na tři dopady a dopad mezi nahrávkami nesmí být mimo hřiště.

3) Basketbal - Hází se trestné hody na koš (šestky). Každý hráč má možnost jednoho zkušebního hodu, využití této možnosti musí jasně ohlásit soupeři. I v případě proměněného zkušebního hodu se tento bod nezapočítává. Pak se hází po 5 soutěžních hodech v tomto pořadí hráčů – A1, B1, B2, A2, Při rovnosti hází všichni čtyři ve stejném pořadí po 1 soutěžním hodu (bez zkušebního) až do rozhodnutí. Pozor na přešlapy a skoky při odhodu – nesmí se – i pouhý dotek čáry je dle oficiálních pravidel přešlapem, i po odhodu. Nemluvit během jednotlivých sérií 5 soutěžních hodů soupeře.

4) Házená - Hází se sedmimetrové hody. Každý může mít jeden zkušební hod (stejně jako u basketbalu), který dopředu musí nahlásit. Každý hází 4 sedmičky. Pořadí házejících hráčů – A1, B1, B2, A2. V případě nerozhodného výsledku následuje "náhlá smrt" – po jednom hodu až do úplného rozhodnutí – jeden hráč pouze hází a druhý pouze chytá. Pozor na přešlapy, rozběhy, skoky i ukročení – hází se z místa a po odhodu už můžu „přešlápnout“. Brankář může jít až 4m dopředu.

5) Fotbal - Kopou se penalty na prázdnou malou branku (jedna zkušební – musí se jasně ohlásit soupeři). Každý kope 5 penalt v tomto pořadí hráčů – A1, B1, B2, A2. Při rovnosti kopou všichni čtyři ve stejném pořadí po 1 soutěžním kopu (bez zkušebního) až do rozhodnutí.

6) Volejbal - Hraje se na jeden set do 15 bodů (nemusí skončit o 2 body), jakmile jeden tým dosáhne osmi bodů, tak se mění strany. Hřiště je vymezeno čarami pro podání na tenis a stejně jako v beach-volejbalu se nesmí hrát prsty přes síť. Na podání se hráči musí po ztrátě střídat, i strany musí hráči při ztrátě střídat. Nesmí se tahané údery.

7) Stolní tenis - Hraje se čtyřhra na dva vítězné sety do 11 bodů, musí se vyhrát o dva body. V případném třetím setu se mění strany jakmile jeden tým dosáhne pěti bodů a mění se i postavení hráčů na „příjmu“.

Place

Sportovní areál Komárov (horolezecká stěna)
Hněvkovského 62c
Brno
61700

Více informací o sportovním areálu: Sportovní areál Komárov (horolezecká stěna)

Organizátor

Marek Hrůza

O organizaci a hladký průběh turnaje se stará Marek Hrůza. Příhlášky lze zasílat i přímo na uvedený email. Pokud máš jakýkoliv další dotaz, neváhej jej kontaktovat.

Results

Výsledky budou v nejbližší možné době doplněny.

Turnaje se zúčastnili

Bohové arény Onda Otáhal, Tomáš Juříček

Boston Rosťa Lesák, Nikola Nováková

Buďme dobří Ondřej Holec, Marek Hrabal

My ještě nejsme starý Jiří Dubovov, Oldřich Belžík

Parťáci David Hořínek, Marek Hrůza

RollingBones Pavel Jeřábek, Jan Podešva

Šedí vlci Libor Machát, Radek Běhavý

Sousedi Martin Podola, Rosťa Geržičák

Trouble Crew Michal Černý, Jakub Zich

VeruTo dame Veronika Minaříková, Tomáš Kozderka